Ndërlidhjet

Turqia bombardoi pozicionet e kurdëve


Aeroplanë luftarakë të Turqisë ndërmorën mbrëmë bombardime intenzive ndaj caqeve të kryengritësve kurdë në Irak.

Zëdhënësi i Partisë Punëtore të Kurdistanit tha se sulmet ajrore kishin në shënjestër bazat që u përkasin kryengritësve.

Agjencia shtetërore turke Anatolia njoftoi se sulmet filluan pak para mesnatës.

Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian e konsiderojnë PKK-në organizatë terroriste.
XS
SM
MD
LG