Ndërlidhjet

Topi: Kosova të bëhet pjesë e NATO-s, BE-së


Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi i tha samitit se Kosova duhet të marrë sinjal të qartë se ajo më në fund do të bëhet pjesë e procesit të zgjërimit të NATO-s dhe të Bashkimit Evropian.

"Kjo do të garantonte se emancipimi politik i Ballkanit Perëndimor ka hyrë në një rrugë të pakthyeshme", tha presidenti Topi në samitin e liderëve të Evropës Qëndrore dhe Lindore që mbahet në Ohër.
XS
SM
MD
LG