Ndërlidhjet

Rice në Lindjen e Mesme


Sekretarja amerikane e Shtetit, Condoleezza Rice, sot viziton Izraelin dhe territoret palestineze.

Gjatë qëndrimit dyditor, Rice do të takohet me kryeministrin izrealit, Ehud Olmert, dhe me presidentin e autoritetit palestinez, Mahmud Abaz.

Dje, Condoleezza Rice mori pjesë në takimin e Londrës të katërshes për ndërmjetësim në procesin paqësor të Lindjes së Mesme dhe në një takim donatorësh për palestinezët.

Rice kritikoi vendet arabe që kishin dështuar në përmbushejn e premtimeve të fondeve për autoritetin palestinez.
XS
SM
MD
LG