Ndërlidhjet

Zyrtarë të përfshirë në sulmin kundër Karzait


Autoritetet afgane kanë arrestuar dy pjestarë të administratës shtetërore, të dyshuar për përfshirjen në atentatin kundër presidentit Hamid Karzai.

Burimet zyrtare thanë se një infermier polic dhe një ekspert armësh në Ministrinë e Mbrojtjes ndihmuan autorët e sulmit të dështuar që kishte si cak Karzain.

Në sulmin e 27 prillit presidenti afgan shpëtoi pa lëndime, por tre persona të tjerë humbën jetën.
XS
SM
MD
LG