Ndërlidhjet

351 të vdekur nga cikloni në Myanmar


Së paku 351 persona kanë vdekur nga cikloni në Myanmar, përderisa organizatat ndërkombëtare humanitare po ndihmojnë banorët me ushqim dhe ujë të pijshëm. Njoftohet se qyteti më i madh në Azinë Juglindore, Yangon është pa rrymë elektrike dhe ujë për shkak të ciklonit që përfshiu vendin gjatë vikendin me shpejtëse deri 190 kilometra në orë.
XS
SM
MD
LG