Ndërlidhjet

Sheffer viziton Çekinë


Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jap De Hop Shefer do të vizitojë Pragën sot për bisedime me liderët Çekë rreth programit të sistemit mbrojtës antiraketorë të cilin SHBA-të planifikojnë ta ndërtojnë në Çeki dhe Poloni. Shefer pritet të mbajë një fjalim në një konferencë ndërkombëtare për çështjen e mbrojtjes anti raketore. Pjesmarrës do të jetë edhe zv.sekretari amerikan i shtetit, John Rood.
XS
SM
MD
LG