Ndërlidhjet

Rice takon sot kryeministrin Ehud Olmert


Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs takon sot kryeministrin e Izraelit Ehud Olmert në fund të vizitës tri ditëshe në Lindjen e Mesme. Pas takimit të djeshëm me presidentin e autoritetit palestinez, Mahmud Abas, Rice shprehu besimin për arritjen e një marrëveshje paqe midis Izrelit dhe palestinezëve deri në fund të vitit.
XS
SM
MD
LG