Ndërlidhjet

Birmani: 4000 të vdekur nga cikloni


Së paku 4000 persona kanë vdekur nga cikloni në Birmani, derisa organizatat ndërkombëtare humanitare po ndihmojnë banorët me ushqim dhe ujë të pijshëm. Njoftohet se qyteti më i madh, Jangon është pa rrymë elektrike dhe ujë për shkak të ciklonit që përfshiu vendin gjatë fundjavës.
XS
SM
MD
LG