Ndërlidhjet

Obama e Clinton përballen në dy shtete


Votuesit në shtetet e Indianës dhe Karolinës së Veriut po votojnë në garën presidenciale brenda demokratëve amerikanë për zgjedhjen e kandidatit presidencial në zgjedhjet e nëntorit.

Senatorja Hillary Clinton mund ta mabjë të gjallë fushatën e saj vetëm me fitore në të dyja shtetet, kurse fitoret e senatorit Barack Obama do ta nxirrnin senatoren Clinton jashtë garës.

187 delegatë për kuvendin e Partisë Demokratike në gusht janë në pyetje në garën në Indiana dhe Karolinën e Veriut.

Obama ka më shumë delegatë se Clinton nga garat e deritashme në shtetet amerikane.
XS
SM
MD
LG