Ndërlidhjet

Pishtari Olimpik në Malin Everest


Pishtari Olimpik është ngjitur në majën e Everestit.

Pamjet e drejtpërdrejta televizive treguan ekipin e alpinistëve kinezë në kulmin e botës.

Ata mbanin një flakadan special me flamurin kinez dhe atë olimpik.
XS
SM
MD
LG