Ndërlidhjet

Thaçi: UNMIK-ut po i skadon afati i veprimit


Kryeministri Hashim Thaçi ka thënë se zgjedhjet në Serbi nuk mund të ndikojnë në statusin e Kosovës, si shtet i pavarur dhe sovran.

Komentet e Thaçit u bënë në Forumin "Evropa" që po i zhvillon punimet në Sloveni.

Thaçi shtoi se misionit të Kombeve të Bashkuara po i skadon afati i veprimit në Kosovë dhe se tash është koha që Kosova të qëndrojë në këmbët e veta.
XS
SM
MD
LG