Ndërlidhjet

Ministrat e Jashtëm të BE vizitojnë Gjeorgjinë


Një grup i ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian planifikojnë të vizitojnë Gjeorgjinë pas tensioneve në rritje me Rusinë për shkak të rajonit Abhazi. Bashkimi Evropian dhe NATO kanë thënë se shtimi i trupave ruse në rajonin gjeorgjian ka rritur tensionet midis dy vendeve. Moska tha se shtimi i ushtarëve bëhet nga rreziku i sulmit të Gjeorgjisë në rajonin e Abhazisë.
XS
SM
MD
LG