Ndërlidhjet

Thaçi takon Rupelin


Ministri i Punëve të Jashtme të Slovenisë Dimitrij Ruper dhe kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi kanë bieduar sot në Lubjanë për situatën në Kosovës pas shpalljes së pavarësisë.

Thaçi e ka njoftuar ministrin Ruper me çështjet aktuale si dhe përgatitjet për hyrjen në fuqi të Kushtetutës së Kosovës.

Siq njofton ministria e Jashtme e Slovenisë, Thaçi dhe Rupel kanë diskutuar edhe për veriun në veqanti për kufinjtë më Serbinë.
XS
SM
MD
LG