Ndërlidhjet

Në Birmani mbahet referendumi për Kushtetutën


Në Birmani janë hapur vendvotimet në referendumin për kushtetutën e propozuar nga junta ushtarake. Ky zhvillim vjen megjithë apelet e bashkësisë ndërkombëtare që votimet të shtyhen për shkak të ciklonit që shkaktoj dëme dhe viktima të shumta.

Birmania pohon se numri i të vdekurve nga cikloni është rreth 23 mijë veta, ndërsa Kombet e Bashkuara druajnë se numri i viktimave mund të shkoj në 100 mijë veta.
XS
SM
MD
LG