Ndërlidhjet

13 të vrarë në Sadr Siti


Së paku 13 veta janë vrarë në luftimet ndërmjet ekstremistëve dhe ushtarëve amerikanë që po zhvillohen në pjesën shiite të Bagdadit.

Agjencitë e lajmeve bëjnë të ditur se luftimet janë duke vazhduar.

Luftimet ndërmjet ushtrisë amerikane dhe pjestarëve të ushtrisë së liderit radikal shiit Moktada al – Sadr po zhvillohen nga muaji mars.
XS
SM
MD
LG