Ndërlidhjet

BE e kënaqur me fitoren e partisë së Tadiqit


Ministri i Jashtëm i Sllovenisë, Dimtrij Rupel, në emër të Bashkimit Evropian ka shprehur kënaqësinë për fitoren e bllokut të partive pro-evropiane në zgjedhjet parlamentare në Serbi.

Rupel tha se është shumë i gëzuar pasi presidenti Tadiq dhe aleatët e tij do të kenë rolin kyç për të ardhmen e Serbisë.

Ai shtoi se fitorja e pro-evropianëve në Serbi ka qenë synim edhe i Brukselit.
XS
SM
MD
LG