Ndërlidhjet

Rifillojnë bisedimet Iran - KB


Zyrtarët iranianë dhe ata të Kombeve të Bashkuara kanë rifilluar bisedimet për programin bërthamor të Iranit.

Bisedimet do të zgjasin tri ditë dhe do të zhvillohen me dyer të mbyllura.

Irani dhe Kombet e Bashkuara kanë mbajtur dy raunde bisedimesh gjatë prillit, lidhur me akuzat se Teherani po tenton të zhvillojë armë bërthamore.

Këto pohime janë hedhur poshtë nga Teherani, duke thënë se programi bërthamor ka vetëm qëllime civile.
XS
SM
MD
LG