Ndërlidhjet

Dhjetëra militantë të vrarë në Afganistan


Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se forcat e koalicionit kanë vrarë dhjetëra militantë talebanë, në jug të Afganistanit.

Luftimet u zhvilluan në provincën e Helmandit, që gjendet në kufi me Pakistanin.

Forcat e SHBA-ve dhe ato britanike kanë ndërmarrë një ofensivë kundër kryengritësve, me qëllim të shkatërrimit të rrjetit të tyre në këtë rajon.
XS
SM
MD
LG