Ndërlidhjet

Elizabeta II po viziton Turqinë


Mbretëresha Elizabeta II dhe Duka i Edinburgut kanë arritur në Ankara për vizitë katër ditëshe të cilën diplomatët e vlerësojnë si përkrahje të lartë nga ana e Britanisë për integrimin e Turqisë në Bashkimin Evropian. Të shoqëruar nga ministri i jashtëm David Miliband, qifti mbretërorë do të takojnë presidentin turk Abdullah Gyl para se të marrin pjesë në banketin shtetërorë i organizuar për nderë të mbretëreshës.
XS
SM
MD
LG