Ndërlidhjet

Irak: 18 të vrarë, 40 të plagosur


Të paktën 18 persona janë vrarë dhe 40 janë plagosur nga një shpërthim vetëvrasës në funeralin e drejtorit të një shkollë sunite në perëndim të Bagdadit.

Policia tha se sulmuesi që e ka hedhur veten në erë, ndodhej në tendën e funeralit.

Drejtori i shkollës u qëllua për vdekje dje para shkollës së tij.
XS
SM
MD
LG