Ndërlidhjet

Kinë: 10 milionë njerëz të prekur nga tërmeti


Dhjetë milionë njerëz janë prekur drejtpërdrejt nga tërmeti në Kinë, 15 mijë llogariten të vdekur dhe 27 mijë të zhdukur.

Ky është raporti i fundit i dëmeve në njerëz nga tërmeti i disa ditëve më parë në Kinë.

Kryeministri kinez ka urdhëruar 71 helikopterë ushtarakë dhe 31 helikopterë civilë shtesë të venë në vendin e ngjarjes, si dhe 30 mijë trupa të reja do t'io bashkëngjiten operacioneve të shpëtimit.
XS
SM
MD
LG