Ndërlidhjet

Ripërtrihet bashkëpunimi ushtarak Serbi - Rusi


Ushtria e Serbisë do ta ripërtrijë "bashkëpunimin serioz ushtarak" me Rusinë në nivelin ushtarako-teknik, ka deklaruar shefi i shtabit të përgjithshëm, Zdravko Ponosh.

Ai i bëri këto komente në Bruksel pas takimit me shefin e armatës ruse, gjeneralin Yuriy Baluyevski.

Sipas gjeneralit serb, Ponosh dhe Baluyevski gjithashtu kanë këmbyer mendime edhe për situatën në rajon dhe për rëndësinë që të sigurohen paqja dhe siguria në Kosovë.
XS
SM
MD
LG