Ndërlidhjet

OKB: Rënie e ekonomisë globale


Kombet e Bashkuara paralajmëruan se ekonomia botërore është në prag të rënies së shpejtë dhe do të rritet vetëm me 1.8% gjatë vitit 2008.

Kjo rënie është më pak se shkalla e një viti më parë që ishte 3.8%.

Në projeksionin e Kombeve të Bashkuara faji shihet tek kriza e kredive në Shtetet e Bashkuara dhe sektorin financiar në tremujorin e parë të vitit.
XS
SM
MD
LG