Ndërlidhjet

Rusia vendos armatim të rëndë në Abkazi


Gjeorgjia ka akuzuar Moskën për dërgimin e armëve të rënda në Abkazi. Tbilisi i mbështeti akuzat në një numër xhirimesh të bëra nga aeroplanë spiunë.

Abkazia është rajon i Gjeorgjisë, që me mbështetjen e Moskës kërkon shkëputjen nga Gjeorgjia.

BE-ja dhe SHBA-ja mbështesin integritetin territorial të Gjeorgjisë.
XS
SM
MD
LG