Ndërlidhjet

NATO: Pritet rritje e sulmeve në Afganistan


NATO-ja do të shtojë numrin e trupave në kufirin afgano-pakistanez, pasi marrëveshja e mundshme e paqes mes militantëve pro talibanë dhe Pakistanit rrit mundësinë e sulmeve në drejtim të Afganistanit.

Komentet u bënë nga komandanti i forcës shumëkombëshe në Afganistan, gjeneral Dan McNeill.

NATO-ja ka bërë të ditur se ka pasur rritje të ndjeshme të sulmeve të militantëve në lindje të Afganistanit, zona pranë kufirit me Pakistanin, ku po zhvillohen bisedimet mes talibanëve dhe Pakistanit.
XS
SM
MD
LG