Ndërlidhjet

Komiteti i shqetësuar për akuzat kundër Haxhiut


Komiteti për Mbrojtjen e Gazetarëve, me seli në Nju Jork, tha se "është i shqetësuar se gazetari Baton Haxhiu ballafaqohet me akuza penale".

Në një kumtesë lidhur me akuzat ndaj gazetarit Haxhiu, ky komitet tha se "Baton Haxhiu është gazetar të cilin e admirojmë" dhe se "jemi të shqetësuar nga kërkimi i gjyqit për censurë të përgjithshme".

Komiteti tha se po e heton këtë rast të ndërlikuar.
XS
SM
MD
LG