Ndërlidhjet

Emisari amerikan Hill viziton Pekinin, Moskën


I dërguar i Shteteve të Bashkuara Christopher Hill javën e ardhshme do të vizitojë Pekinin dhe Moskën.

Departamenti i Shtetit tha se Hill do t'i njoftojë zyrtarët kinezë dhe rusë mbi përpjekjet që Korea e Veriut të heqë dorë nga programi bërthamor i saj.

Zëdhënësi Tom Casey tha se Hill nuk ka paraparë ndonjë takim me zyrtarët verikoreanë, por bisedimet e tilla nuk përjashtohen.
XS
SM
MD
LG