Ndërlidhjet

Arrestime masive në Bagdad


Dhjetëra persona u arrestuan gjatë operacioneve të kërkimit në dy lagjje të Bagdadit.

Në operacion morrën pjesë forcat irakiane të sigurisë dhe ato amerikane.

Burimet e klerikut Moqtda al Sadër thanë se 400 njerëz u arrestuan gjatë operacioneve në fjalë.

Ushtria irakiane njofton se të arrestuarit ishin persona të kërkuar ose u kapën me sasi të mëdha armatimesh.
XS
SM
MD
LG