Ndërlidhjet

Kina dënon takimin Brown - Lama


Kina ka dënuar takimin e kryeministrit britanik, Gordon Brown, me liderin shpirtëror të Tibetit, Dalai Lama.

Ministria e Jashtme kineze tha se takimi paraqet "përzierje në punët e brendshme të Kinës".

Kina e akuzon Dalai Lamën për mbështejten e pavarësisë së Tibetit dhe se është përgjegjës për trazirat e marsit në Tibet.
XS
SM
MD
LG