Ndërlidhjet

SHBA: Dhuna në Irak në nivelin më të ulët


Ushtria amerikane tha se dhuna në Irak ka shënuar nivelin më të ulët në katër vitet e fundit.

Zyrtarët thanë se kjo është rezultat i shtimit të efikasitetit të forcave irakiane të sigurisë dhe rolit të tyre aktiv në operacionet kundër kryengritësve.

Raporti u publikua në kohën e ofensivës kunndër Al Kaidës në qytetin verior, Mosul.XS
SM
MD
LG