Ndërlidhjet

Kandahar: Një i vrarë, katër të plagosur


Një civil afgan është vrarë në sulmin e sotëm vetëvrasës që kishte në shënjestër një konvoj të NATO-s në Kandahar.

Zëdhënësi i NATO-s tha se tre ushtarë të forcave ndërkombëtare dhe një civil tjetër janë plagosur.

Sipas raporteve të Kombeve të Bashkuara, gjatë vitit të kaluar talebanët ndërmorën 160 sulme vetëvrasëse.
XS
SM
MD
LG