Ndërlidhjet

BE-ja diskuton për EULEX-in


Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian po diskutojnë në takimin e sotëm edhe për misionin e EULEX-it.

Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana, tha para takimit se do të takohet gjatë javës me Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon, lidhur me raportet mes UNMIK-ut dhe EULEX-it.

Solana ka pranuar se të dyja misionet mund të veprojnë në të njëjtën kohë në një fazë të parë.
XS
SM
MD
LG