Ndërlidhjet

Irak: Arrestohen 6 sulmues potencial


Gjashtë të rinjë irakianë u arrestuan në Mosul me dyshimin se janë stërvitur për të qenë sulmues vetëvrasës.

Ministria e Brendshme tha se ata janë të moshës nga 14 deri në 16 vjeç dhe u gjetën në një shtëpi të braktisur, ku janë stërvitur nga një militant saudit.

Sipas autoriteteve, ata janë rekrutuar gjatë muajit të fundit, pasi krengritësit kishin kërcënuar se do t'ua vrisnin familjet nëse refuzojnë të binden.

XS
SM
MD
LG