Ndërlidhjet

Solana-Ki Moon të enjten flasin për Kosovën


Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri Havier Solana tha se gjatë javës do të diskutojë me Sekretarin e Përgjithshëm të OKB-së Ban Ki Moon rreth Kosovës.

"Me siguri do të takohemi të enjten dhe do të shohim se si po rrjedhin gjërat nga ana e OKB-së" tha Solana.

Sipas tij, takimi do të zhvillohet në Stokholm gjatë një konference për Irakun

XS
SM
MD
LG