Ndërlidhjet

Bosnje: Arrestohen 4 të dyshuar për krime lufte


Policia arrestoi katër serbë të Bosnjes të dyshuar për krime lufte, njoftuan autoritetet.

Prokurori shtetëror tha se Damir Ivankoviq, Dushan Jankoviq, Zhelko Stojniq dhe Zoran Babiq u arrestuan sot në Prijedor.

Dyshohet se ata ishin pjesëtar të grupit që në fillim të luftës në Bosnje, ndalonte autobusët me civilë dhe sipas prokurorisë ky grup ka ekzekutuar rreth 200 civilë.

XS
SM
MD
LG