Ndërlidhjet

4 të arrestuar për bartje të materieve kimike


Shërbimi Policor i Kosovës arrestoi tre shtetas bullgarë dhe një nga Kosova, si të përfshirë në bartjen e substancave të rrezikshme kimike.

Kamionët që bartnin këto substanca kanë hyrë në Kosovë nga Maqedonia. Dy policë kufitarë janë hospitalizuar për shkak të erës së rëndë që ka lëshuar materia.

Policia njoftoi se gjendja e tyre shëndetësore tani është e mirë.

XS
SM
MD
LG