Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 6 militantë talebanë


Të paktën gjashtë të dyshuar si kryengritës talebanë u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga shpërthimi në afërsi të kufirit me Afganistanin, njoftuan autoritetet.

Zyrtarët thanë se shpërthimi u shkaktua nga nja granatë dore, e cila rastësisht goditi veturën e tyre.

Zona kufitare me Afganistan njihet si vatër e militantëve talebanë, të cilët rregullisht kalojnë kufirin dhe sulmojnë forcat e NATO-s në Afganistan.
XS
SM
MD
LG