Ndërlidhjet

Irak: Sulme të reja vetëvrasëse ndaj policisë


Të paktën 16 persona u vranë dhe mbi 30 u plagosën në sulmin e sotëm vetëvrasës në pjesën veriore të Irakut.

Sulmi ndodhi në një qendër rekrutimi të policisë, në perëndim të Mosulit.

Më herët, policia njoftoi edhe për një sulm tjetër ndaj policisë, ku humbën jetën tre persona, ndërsa 12 u plagosën.

XS
SM
MD
LG