Ndërlidhjet

Turqia sulmon caqe kurde në Irak


Turqia tha se aeroplanët e saj ushtarakë kanë sulumuar shënjestra të kryengritësve kurdë, në pjesën veriore të Irakut.

Sipas ushtrisë, sulmet janë drejtuar ndaj 16 pozicioneve të kryengritësve përgjatë kufirit, në rajonin Hakurk.

Gjatë këtij viti Turqia ka ndërmarrë disa sulme ajërore dhe një operacion tokësor kundër bazave të Partisë Punëtore të Kurdistanit, përgjatë kufirit në Irak.
XS
SM
MD
LG