Ndërlidhjet

Islandë: 30 të lënduar nga tërmeti


Një tërmet i fuqishëm që dje ka goditur Islandën, u shkaktoi lëndime të lehta rreth 30 personave, si dhe dëmtoi disa rrugë dhe ndërtesa.

Shërbimi Gjeologjik Amerikan tha se tërmeti kishte fuqinë prej 6.2 shkallë të Rihterit, ndërsa epiqendra ishte rreth 50 km nga kryeqyteti Reykjavik.
XS
SM
MD
LG