Ndërlidhjet

Honduras: Aeroplani del nga pista, 4 të vdekur


Një aeroplan ka ateruar në rrugë në Honduras, duke shkaktuar vdekjen e të paktën katër njerëzve dhe plagosjen e rreth 40 të tjerëve.

Aeroplani Airbus me 140 persona në bord nuk arriti të aterojë në pistë, por doli në një rrugë plot njerëz në kryeqytetin Tegucigalpa , duke vrarë një vozitësin e një makine.

Nuk është dhënë shkaku zyrtar i aksidentit, por pista ishte e lagët nga stuhia tropikale Alma.
XS
SM
MD
LG