Ndërlidhjet

Sulmet kundër të huajve marrin 62 jetë


Numri i personave të vrarë në sulmet ksenofobe në Afrikën e Jugut gjatë tre javëve të fundit ka shkuar në 62, njoftuan autoritetet. Të njëjtat burime thanë se 670 persona të tjerë janë plagosur në këto incidente.

Të sulmuarit janë kryesisht migrantë nga Zimbabve, Mozambiku, Somalia, Etiopia, Nigeria, Pakistani, India dhe Kina.
XS
SM
MD
LG