Ndërlidhjet

SHBA reagon për zgjedhjet në Maqedoni


Departamenti amerikan i Shtetit tha se "është e qartë se ka pasur disa probleme serioze" në zgjedhjet e djeshme në Maqedoni.

"Shtetet e Bashkuara presin që Maqedonia të ri zhvillojë zgjedhjet në zonat ku ka pasur probleme dhe të hetojë përgjegjësit për pengesat në votime" tha zëdhënësi Sean McCornmack

Ai tha se nëse Maqedonia ndërmerrë hapa për të përmirësuar problemet me zgjedhjet, atëherë kjo çështje nuk do të dëmtojë aspiratat për anëtarësim në NATO.

XS
SM
MD
LG