Ndërlidhjet

SHBA: Demokratët në përballjen e fundit


Sot mbahen zgjedhjet paraprake në dy shtetet e fundit në garën për nominimin e kandidatit presidencial nga radhët e Partisë Demokrate.

Zgjedhjet në Dakotën e Jugut dhe Montana nuk do t'u japin rivalëve Barack Obama apo Hillary Clinton numrin e mjaftueshëm të delegatëve për ta siguruar nominimin.

Por pasi të kenë përfunduar zgjedhjet, delegatët e papërcaktuar, të cilët janë zyrtarë të lartë të partisë, do të fillojnë të mbështesin njërin nga kandidatët.
XS
SM
MD
LG