Ndërlidhjet

Moskë: BE-ja të mos trembet nga Rusia


Moska tha se shpreson për një partneritet të barabartë me Bashkimin Evropian dhe shtoi se Evropa nuk duhet të jetë e trembur nga Rusia.

Zëvendëskryeministri rus Igov Shuvalov, gjatë një konference në Riga, tha se ekziston një shkallë e lartë mosbesimi në mesin e vendeve anëtare të BE-së rreth Rusisë.

Bisedimet për një partneritet të ri mes Rusisë dhe Bashkimit Evropian priten të fillojnë në qershor.
XS
SM
MD
LG