Ndërlidhjet

Katër qytete në garë për Lojërat Olimpike


Çikagoja, Madridi, Tokio dhe Rio de Zhaniero janë kandidaturat për organizimin e lojërave olimpike të vitit 2016.

Pas votimit të sotëm u përjashtuan nga gara qytetet e Pragës, Bakusë dhe Dohas.

Katër qytetet e mbetura në garë duhet të paraqesin detajet e organizimit deri në shkurt të 2009, derisa fituesi përzgjidhet në shtator.
XS
SM
MD
LG