Ndërlidhjet

Bush: Irani kërcënim për paqen


Presidenti amerikan Bush i ka deklaruar kryeministrit izraelit Olmert se Irani është kërcënim për paqen dhe bota duhet ta marrë seriozisht.

Bush i bëri këto komente në fillim të takimit me Olmertin në Shtëpinë e Bardhë.

Programi bërthamor i Iranit, bisedimet paqësore me palestinezët dhe me Sirinë janë temat kyçe të takimit.
XS
SM
MD
LG