Ndërlidhjet

Medvedev fillon vizitën në Gjermani


Presidenti i Rusisë Dmitry Medvedev viziton Gjermaninë, në turneun e parë në Evropë që nga zgjedhja në këtë post.

Ai do të takohet me kancelaren Angela Merkel, presidentin Horst Koehler dhe zyrtarë të tjerë.

Kancelarja Merkel tha në prag të vizitës se bisedimet do të fokusohen në një varg çështjesh që nga takimi i ardhshëm i G 8-s që do të mbahet në Japoni e deri tek çështja e Kosovës.

XS
SM
MD
LG