Ndërlidhjet

SHBA: Lirohet oficeri i akuzuar për vrasje


Një juri ushtarake amerikane liroi oficerin e marinës i cili akuzohej se ka ndihmuar në vrasjen e 24 irakianëve në Haditha gjatë vitit 2005.

Andrew Grayson ishte arsyetuar se nuk ka qenë në vendin e ngjarjes në kohën e vrasjes së burrave, grave dhe fëmijëve.

Dy pjesëtarë tjerë të forcave të marinës amerikane janë duke pritur gjykimin lidhur me të njëjtin rast.


XS
SM
MD
LG