Ndërlidhjet

Shefi i diplomacisë së Emirateve viziton Irakun


Ministri i Jashtëm i Emirateve të Bashkuara Arabe Abdullah bin Zayed al-Nahayan po viziton Irakun.

Ai është shefi i parë i diplomacisë së ndonjë vendi arab të Gjirit që qëndron në Irak, që nga invazioni amerikan në vitin 2003.

Emiratet e kanë tërhequr të dërguarin e tyre nga Iraku në vitin 2006, pasi njëri nga diplomatët e tyre ishte rrëmbyer dhe mbajtur peng për dy javë.XS
SM
MD
LG